Brother HL-1112E, instalacja sterowników (Linux)

brother

hl1112e_euInstalator sterowników do HL-1112E pobieramy ze strony:
http://support.brother.com/g/b/productsearch.aspx?c=pl&lang=pl&content=dl
Wpisujemy nazwę drukarki i zostajemy przekierowani na stronę, gdzie wybieramy system oraz jego wersję.
Na kolejnej stronie pobieramy plik linux-brprinter-installer-2.0.0-1.gz:

 Driver Install Tool

Po pobraniu pliku przechodzimy tam gdzie go pobraliśmy. Rozpakowujemy i uruchamimy. Wpisujemy model naszej drukarki. Powierdzamy kolejne kroki instalatora. Podczas instalacji zostaniemy zapytni w jaki sposób będziemy kożystać z urządzenia. W moim przypadku wybrałem urządzenie na porcie USB(auto). Następnie zostaniemy zaptani o to czy chcemy wykonać próbny wydruk. Kończymy instalację, drukarka jest gotowa do pracy.

Autor: Piotrek

Wesoły czterdziestolatek. Moją pasją jest grafika komputerowa oraz budowa stron WWW. Lubię zwiedzać zakamarki Linux.

2 myśli na temat “Brother HL-1112E, instalacja sterowników (Linux)”

  1. Robię dokładnie to co wyżej, wpisuję model hl-1112e, z jakiegoś powodu proponuje mi instalacje paczek dla modelu hl-1110 (skrypt mam w wersji linux-brprinter-installer-2.1.1-1), instaluję, ale w rezultacie każda próba drukowania kończy się drukowaniem pustych, białych kartek w nieskończoność. Nawet jak wyślę jedną stronę do druku, to drukuje do oporu białe kartki aż skończy się papier w podajniku.

    1. Dobra, wczytałem się w komunikaty podczas instalacji i wiem co było przyczyną w moim przypadku – odpalałem ten skrypt z folderu który był nazwany mniej więcej „Drukarka Brother HL-1112(E)”, przez co skrypt nie radził sobie ze ścieżką z tak dziwnymi znaczkami jak spacja, kreska czy nawiasy. Zmieniłem nazwę tego folderu na taki bez udziwnień i wszystko działa jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *