Huawei P8 Lite – debrand bez odblokowanego bootloadera, aktualizacja do B170

Opis debrandingu bez odblokowanego bootloadera oraz aktualizacja  do wersji B170 Huawei P8 Lite, znaleziony na forum Play .

 UWAGA. Podczas wygrywania oprogramowania zostaną utracone wszystkie dane w telefonie. Przenieś ważne dane w bezpieczne miejsce.

Ze strony Huawei P8 Lite – Wsparcie Techniczne pobieramy dwa pliki. Aby było nam łatwiej pracować z nimi zostaną oznaczone jako paczka A oraz paczka B.

Paczka A
HUAWEI_P8 Lite_L21C432B170(Dual-SIM eu)

Paczka B
ALE-L21 Northeast Europe Channel Rollback upgrade package for ALE-L21C432B524

Na karcie SD tworzymy folder dload.

 1. Kopiujemy z folderu vendor (Paczka A) plik update.app i wklejamy do folderu dload na SD.
 2. Uruchamiamy instalację poprzez aktualizację lokalną, na końcu instalacji wystąpi komunikat o nieudanej instalacji.
 3. Usuwamy plik update.app z folderu dload na SD i kopiujemy plik nazwany tak samo – update.app z pierwszego folderu (Paczka B), instalujemy również poprzez aktualizację lokalną.
 4. Usuwamy plik update.app z folderu dload na SD i kopiujemy plik nazwany tak samo – update.app z folderu dload (Paczka A), instalujemy również poprzez aktualizację lokalną.
 5. Powtarzamy punkt 1 oraz 2, tym razem na koniec nie otrzymamy komunikatu o nieudanej instalacji.
Wszystko co robisz, robisz na swoją odpowiedzialność. Jeśli nie jesteś w stanie przekopiować i skasować kilku plików nie zabieraj się za to!

Autor: Piotrek

Wesoły czterdziestolatek. Moją pasją jest grafika komputerowa oraz budowa stron WWW. Lubię zwiedzać zakamarki Linux.

6 myśli na temat “Huawei P8 Lite – debrand bez odblokowanego bootloadera, aktualizacja do B170”

  1. Po debrandingu masz czysty Android+Miui. Ja nie wiem jak jest u operatora z gwarancją po debrandingu, czytałem o utracie gwarancji po odblokowaniu bootloadera.

   Trochę nie w temacie. Nigdy nie zastanawiam się czy stracę gwarancję przez ingerencję w sofcie. Wiem co robię, jestem świadomy tego co robię. Jeśli chodzi o sprzęt to jest jak na loterii, raz działa bezbłędnie latami, nieraz sypnie się po tygodniu.

 1. Fajny poradnik, zadziałało po pierwszych 3 krokach, już śmiało mogłem zainstalować 6 ze strony HUAWEI.

  Posiadam telefon z dystrybucji PLAY, a oni mają jasny zapis że gwarantem jest producent a nie oni, więc dlaczego HUAWEI miałby odmówić gwarancji dla telefonu z ich własnym dedykowanym oprogramowaniem.

  Pozdrawiam

 2. Witam przy próbie takiego debrandowania telefon przy punkcie nr4 gdy skonczyl instalowac i pojawil sie komunikat o restartowaniu, za chwile zaczal migac na bialo i nie chce sie wlaczyc. Co moge z tym zrobic?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *