tvp_linuxWitam Was „wyklęta” przez TVP społeczności 😉

Ostatnio żona poprosiła mnie o udostępnienie laptopa, chciała zobaczyć jakiś materiał zamieszczony na stronach TVP, jej służbowy laptop nie pozwala na instalację Silverlight z poziomu użytkownika. Ja jako użytkownik Linuxa (pomimo instalacji Moonlight) też nie mam dane oglądać materiałów od TVP. Powiedziałem jej:

– To se neda!

Ale zaraz po tym pomyślałem sobie, jak to? Musi się dać oglądać, przecież płacę abonamenty…

No to się zaczęły poszukiwania rozwiązania, nie musiałem długo szukać, pierwszy link i mam, sukces 😉 Link prowadził do serwisu wykop.pl gdzie wszystko było opisane w jasny i prosty sposób. Poniżej zamieszczam rozwiązanie problemu.

Jeżeli jesteś zainteresowany oglądaniem jakiegoś materiału na stronach internetowych TVP, uważasz, że to chcesz bardzo zobaczyć..:

– Będąc na stronie z materiałem do oglądania sprawdzasz źródło strony (ctrl+u) i wyszukujesz (ctrl+f) ciąg znaków object_id, zapisujesz tą wartość.

– Teraz do paska przeglądarki wklejasz adres http://www.tvp.pl/pub/stat/videofileinfo?video_id= dopisujes na końcu wartość znalezionego wcześniej object_id

– Zatwierdzasz i przechodzisz do strony na której masz dziwaczne dane… 😉 Ale, ale, tutaj masz swój adres do materiału, który tak bardzo chciałeś zobaczyć. Zaznacz adres od miejsca http://…do….wmv i go kopiujesz

– Skopiowany adres przeklejasz do paska przeglądarki i… bingo, oglądasz materiał video.

 

%d bloggers like this: