Jak mógłby wyglądać szybki internet? Jak się pośpieszysz to będziesz mógł się sam przekonać, wystarczy zainstalować przeglądarkę Brave. Kiedy zaczniesz przeglądać internet używając tej przeglądarki, zobaczysz jak wielką różnicę robi internet bez reklam.

Nowa przeglądarka open source – Brave blokuje reklamy oraz nie pozwala nas śledzić, co skutkuje bardzo dużym przyśpieszeniem przeglądania stron WWW. Nie będę się rozpisywał jak to wygląda w praktyce i ile można zyskać. Sam zainstaluj Brave i zobacz jak to wygląda na twoim sprzęcie. Obecnie istnieją pakiety instalacyjne dla systemów Windows i OS X. Można też pobrać repozytoria dla iOS, OS X / Windows / Linux oraz Androida.

Czy nastanie nowa era internetu i zostaniemy uwolnieni od reklam? Oczywiście, że nie. Brave proponuje zastąpienie obecnych reklam …swoimi.

Więc jak pisałem na początku, pośpiesz się, żeby zobaczyć jak mógłby wyglądać internet bez reklam.

Osobiście nie jestem za całkowitym blokowaniem reklam w internecie. Przykładem jest ten blog, muszę uiszczać roczne opłaty za serwer i domenę. Wyświetlanie reklam pomaga mi w opłaceniu tych rachunków.

%d bloggers like this: